NLCV32T-680K-PF
Mfr.Part #:
NLCV32T-680K-PF
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1210(3225 Metric) SMD/SMT 68 µH 10 % 140 mA 2.8 Ω
ParameterValue
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)2.2 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency12 MHz
TypeDrum Core, Wirewound
Q Factor15
DC Resistance (DCR)2.8 Ω
ShieldingUnshielded
Inductance68 µH
Core MaterialFerrite
Current Rating140 mA